SON EKLENENLER

Bingöl Umut Kervanı’ndan, Kırtasiye Yardımı Çağrısı

Bingöl Umut Kervanı, Eylül ayında başlayacak olan 2022-2023 yılı eğitim ve öğretim yılında yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak için hayırseverlere yardım çağrısında bulundu.
21 Ağustos 2022 12:21

Birçok alanda yaptığı hayırlı faaliyetlerle adını sıkça duyuran Bingöl Umut Kervanı Derneği 2022-2023 yılı eğitim-öğretim sezonunda muhtaç öğrencilere kırtasiye yardımı için kolları sıvadı.

Dernek adına açıklamalarda bulunan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Refik Gönül, kırtasiye malzeme fiyatlarının yüksek olduğunu belirterek, buna bağlı olarak muhtaç aile başvuru sayılarında artış olduğunu söyledi.

KIRTASİYE PAKETİ 250 TL

Kırtasiye paketinde bir öğrenci için okul başlangıcında olması gereken her şeyin olduğunu belirten Gönül, kırtasiye paketi bedelinin 250 TL olduğunu ifade ederek, “İmkanlarımız kısıtlı ve başvuru sayıları çok fazla. Bu konuda hayırsever vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz” dedi.

BAŞVURU SAYISINDA ARTIŞ VAR

Ekonomik koşullar nedeniyle başvurularda artış olduğunu kaydeden Gönül, “Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak geleneksel hale getirdiğimiz kırtasiye yardımlarımızı inşaallah 2022-2023 yılı eğitim öğretim sezonunda da öğrencilerimize ve muhtaç olan ailelerimize dağıtımımızı yapacağız. Bu yıl imkânlarımız kısıtlı, biraz da ekonomik sebeplerden dolayı başvuruda bulunan ailelerin sayısı gittikçe çoğalmaktadır. Öğrencilerimiz; kırtasiyeye yönelik kalem, defter silgi şeklide isteklerini sıralamaktalar. Bizlerde Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak hayırsever kardeşlerimizden bağışlarımızı aldık. Cenabı Allah nasip ederse en kısa sürede bu ailelerimizin çocuklarına bu kırtasiye yardımlarımızı ulaştıracağız” diye konuştu.

İMKANLAR ÖLÇÜSÜNDE YARDIMLARIMIZ ULAŞTIRILIYOR

Yardım faaliyetleri sırasında yaşadıkları bir anekdotu paylaşan Gönül, “Bir ailemizi ziyaret ederken, bir çocuğa sorduk, sen ne istiyorsun, bir isteğin var mı? diye sorduğumuzda, çocuk bize dönüp; “Ben kalem, defter, ayakkabı istiyorum, başka bir şey istemiyorum” demişti. Bazı çocuklar bilgisayar, tablet isterken bu çocuğumuz isteklerini sadece bu şekilde sıraladı. Siz hayırsever kardeşlerimizin sayesinde inşaallah bu kardeşlerimizin sıkıntılarını gidermek niyetindeyiz. İlimizde bu yıl derneğimize başvurularda epey bir rağbet var. Bizler de kısıtlı imkânlarla mücadelemize devam ediyoruz. İnşaallah elimizden geldikçe bu yetim ve mağdur çocuklarımıza kırtasiye malzemelerini ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.

KIRTASİYE YARDIMI ALAN ÇOCUKLAR ÇOK MUTLU OLUYORLAR

Gönül, “Burada şunu da söylemek istiyorum, çoğunlukla yardım ettiğimiz ailelerin çocukları yardımlarını alırken mutlu olarak gidiyorlar. Fakat kırtasiye yardımı alan ailelerin çocukları daha da mutlu oluyorlar. En azında onlar da elleri boş olarak gitmiyorlar. Daha farklı bir durumda ve havada geçiyor. Kırtasiye paketimiz 250 TL’dir. Bir öğrencimizin okula başlarken lazım olacak her malzeme bu paketin içinde yer almaktadır. Kırtasiye paketi içerisinde; okul çantası, okul defteri, suluk, boya çeşitleri gibi kırtasiye malzemeleri bulunmaktadır. Katkı sunmak isteyen herkesi davet ediyoruz, küçük büyük demeden bir kalem, bir silgi de olsa katkılarınızı bekliyoruz. Allah razı olsun “ şeklinde konuştu.

Gönül, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı:

“İrtibat Telefon: 0545 221 87 48/ 0426 214 69 70

Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş

IBAN: TR27 0020 6001 8702 0340 7500 01

Hesap No: 2034075-1 TL Hesabı”

BİNGÖL GÜNDEM

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER
solhangazetesi.com