SON EKLENENLER

Bingöl Üniversitesi Yedi Bölüme Daha Öğrenci Alacak

Bingöl Üniversitesi bünyesindeki bulunan bazı bölüm/programlara 2022-2023 akademik yılında öğrenci alınması konusunda Yüksek Öğretim Kurlu Başkanlığı (YÖK)’na yapılan teklif, Yükseköğretim Genel Kurulu toplantısında görüşülerek onay aldı.  
04 Temmuz 2022 15:50

Bingöl Üniversitesinde bazı fakülteler ve meslek yüksekokulları bünyesinde daha önce öğrenci alan ve kapanan bölümler ile ilk defa öğrenci alacak bölüm/programlara öğrenci alınması için YÖK’e yapılan teklifimiz, Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından görüşülerek onaylandı.  

Üniversite tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.
Daha önce öğrenci alan ve özellikle pandemi sürecinde tercih azlığı nedeniyle kapanan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Programına,  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Programına, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programına ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Haberleşme Programlarına yeniden öğrenci alımının yapılması için YÖK’e yapılan teklifimiz kabul gördü. Yine ilk defa öğrenci alımı için Teknik Bilimler MYO bünyesinde bulunan ‘Web Tasarımı ve Kodlama Programı’ ile Sağlık Hizmetleri MYO bünyesinde bulunan ‘Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Programı’ ve ‘Evde Hasta Bakımı Programı’na ilk kez öğrenci alımı teklifimiz de YÖK tarafından kabul edildi.  Böylelikle Üniversitemiz bünyesinde yeni açılan 3 program ile pasif olan ve yeniden aktif hale getirilen 4 programla birlikte toplam 7 program daha 2022-2023 akademik yılında öğrenci alacak.

İlk kez ve yeniden öğrenci alacak programlar ve kontenjanları şu şekildedir:
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Programı: 20
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Programı: 20
Bingöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Web Tasarımı ve Kodlama Programı: 20
Bingöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektronik Haberleşme Teknolojisi Programı: 20
Bingöl Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı: 20
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Programı: 30
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Evde Hasta Bakımı Programı: 30
 

BİNGÖL GÜNDEM

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER
solhangazetesi.com