Çiftçi ve Aydın, Vergi Haftası ile Muhasebeciler Haftasını Kutladı

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Cevat Çiftçi ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Mehmet Emin Aydın Vergi Haftası ve Muhasebeciler Haftasını kutladı.
28 Şubat 2021 22:51

22 Şubat Vergi haftası ile 1-7 Mart Muhasebeciler Haftası münasebetiyle bir araya gelen Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Cevat Çiftçi ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Mehmet Emin Aydın haftanın ehemmiyeti açısından bir dizi açıklama yaptı.

Pandemi süreci boyunca zor günlerin geçirildiğinin vurgulandığı açıklamada, “Mali Müşavirler pandeminin zor şartlarında, görevi başında işletmelerimize ve ülkemize hizmet vermeye devam etti. Bu zor şartlarda çok sayıda meslek mensubumuz hastalandı ve bazı meslektaşlarımız aramızdan ayrıldı. Halen hastalıkla mücadele edenlere acil şifalar diliyor, aramızdan ayrılanlara Allahtan rahmet ve başsağlığı diliyorum. Pandemi süreci Mali Müşavirlik mesleğinin vazgeçilmez önemini net ve açık bir şekilde göstermekle beraber hem işletmelerimizin varlıklarını koruyabilmeleri, hem kamu finansmanının sağlanması açısından, kamu ile işletmeler arasında köprü görevi gören Mali Müşavirler üstlenmiş oldukları sorumlulukları başarı ile yerine getirdiler.
Ülkemizin, şeffaf, öngörülebilir, sade ve kolay anlaşılır bir vergi sistemine sahip olması gerektiğine inanmaktayız. Bu kapsamda yapılacak, kanunların gözden geçirilmesi, vergilendirme süreçleri ile beyanname ve bildirimlerin sadeleştirilmesi ve sayılarının azaltılması gibi her türlü iyileştirme çalışmalarının destekçisi olma gayretinde olmaya devam edeceğiz.” İfadelerine yer verildi.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Cevat Çiftçi ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Mehmet Emin Aydın açıklamanın devamında ise; “Tüm Hazine ve Maliye Bakanlığı çalışanlarımızın 22-28 Şubat Vergi haftası ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir meslektaşlarımızın 1-7 Mart Muhasebeciler haftasını en kalbi duygularla kutluyor, tez zamanda dünyamızın ve ülkemizin Koronavirüs (Covid-19) salgınından bir an önce kurtarılması temennisi ile tüm insanlık için sağlıklı, sıhhatli ve huzurlu günler diliyoruz.” denildi.
 

BİNGÖL GÜNDEM

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
solhangazetesi.com