SON EKLENENLER

Dezavantajlı Öğrenciye Bisiklet Hediye Edildi

Bisikleti olmasını isteyen dezavantajlı çocuğu ziyaret eden Solhan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personelleri, kendisi için temin edilen bisikleti teslim ettiler.
25 Şubat 2022 08:51

Solhan Şehit Seyithan Özdemir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından özel gereksinimli çocuğa anlamlı ziyaret.
Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Solhan Şehit Seyithan Özdemir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından okul ziyaretleri kapsamında okul Müdürleri rehber öğretmenler ve çocuklarla yapılan görüşmelerde Solhan Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim okulunda dezavantajlı bir öğrenci tespit edildi. Sağ dizinin ampute olduğu öğrenilen öğrencinin bisiklet talebini alan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personelleri harekete geçerek temin edilen bisiklet yapılan ziyaret ile teslim edildi.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Şehit Seyithan Özdemir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Seyfettin Özdemir, şu ifadeleri kullandı: “Sosyal Hizmet olarak kurumda almış olduğumuz baş vuruların yanı sıra (ASDEP) personellerimiz rutin olarak saha çalışmaları gerçekleştirmektedirler. Diğer taraftan da Mobil Çocuk Sosyal Hizmet Birimi ilçe okullarımızda yaptığı çalışmalarda tespit edilen dezavantajlı öğrencilere yönelik ekonomik ve sosyal yönlendirmeler ve destekler yapılmaktadır. Yapılan çalışmalarda çocuklarımızın aile, eğitim ve sosyal hayatlarına yönelik pozitif dokunuşlar yapıp özellikle eğitim hayatlarının daha sağlıklı devam etmesi adına gerekli çalışmalara büyük önem vermekteyiz. Kuruluş olarak sürekli okullarda çalışmalara devam edilecek ve dezavantajlı vatandaşlarımızın tespiti yapılıp müdürlüğümüz hizmet modellerinden desteklemeye çalışıyoruz hizmet modellerimize uymayan vatandaşlarımızı kamu kurum ve kuruluşlarına yönlendirme yaparak vatandaşlarımızın sorunlarını çözme noktasında kendilerine rehberlik yapıyoruz. Mobil Çocuk Sosyal Hizmet Birimimizin yaptığı çalışmalarında 10 yaşlarında bir çocuğun sağ diz altı ampute olduğu ve çocuğun da diğer yaşıtları gibi bisikletinin olmasını istediğini bana bildirmeleri üzerine İl Müdürümüz ile iletişime geçerek çocuğumuz için bisiklet temin edip ailesine ziyaret gerçekleştirip hediyesini taktim ederek çocuğun yüzündeki mutluluğuna ve sevincine ortak olduk.”
 

BİNGÖL GÜNDEM

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER
solhangazetesi.com