SON EKLENENLER

DOKTORDAN YAKIŞIKSIZ PROVOKASYON 

Bingöl Solhan Devlet Hastanesi bünyesinde çalışan doktor, mesai saatleri içerisinde görev yerini izinsiz bir şekilde terk ettiği için idare tarafından tutanak tutulmasının üzerine ilgili doktor tarafından izin alınmadan ses kayıtları alınarak yakışıksız bir provokasyon gerçekleştirildi.
25 Şubat 2022 11:29

Saglikagı.net sitesinde yer alan habere göre; Bingöl Solhan Devlet Hastanesi’nde evde bakım polikliniğinde görevli doktor E.K’nın randevulu hastasının olduğu gün mesai saatleri içerisinde izinsiz bir şekilde görev yerini terk etmesinin iddia edilmesi üzerine idare tarafından tutanak tutuldu. Başhekimin talimatı ile idari işlem başlatan Hastane Müdürü Mehmet Selçuk Tügen ile görüşen E.K. ses kayıtlarında sözlerine  ”saçma sapan hareketlere bulunmaya gerek yok” diyerek başladı.

İzinsiz Bir Şekilde Ses Kaydı Alındı
Hastane Müdürü Mehmet Selçuk Tügen ile görüşen doktor E.K.’nın görüşme anında en başından itibaren izinsiz bir şekilde ses kaydı aldığı gözlemlendi. Ses kayıtları dinlenildiğinde ise görev yerini izinsiz bir şekilde terk etmesinin hastane müdürü tarafından sorgulanmaya hakkı olmadığını, görev yerini terk ettiğini inkar etmediğini ancak ona sadece başhekimin sorabileceğini belirttiği iddia edildi

 “Bir Hekime Tutanak Tutmak Sizi mi İlgilendirir?”
Başhekimin talimatıyla idari işlem başlatan hastane müdürü Mehmet Selçuk Tügen’e ”Hekime tutanak tutmak sizi mi ilgilendirir” diyerek çıkışan doktor E.K. sözlerine hastane müdürü Tügen ”Hekime, hepimizin saygısı var yalnız bir hekim mesai saati içerisinde kafasına göre istediği yere gidemez” diyerek telkin etmeye çalıştığı dinlendi.
“Sizi Bir Hekime Yakışır Üsluba Davet Ediyorum”
Ses kayıtlarına göre Hastane Müdürü Mehmet Selçuk Tügen, ”Sizi bir hekime yakışır şekilde davranmaya davet ediyorum” diyerek sakinleştirmeye çalıştı. Ancak bu sözlerinin karşılığında doktor E.K. izinsiz bir şekilde aldığı ses kaydını göstermesiyle ikili arasındaki gerginlik yaşandı. Yaşanan gerginlik diğer doktorların ve hastane personelinin araya girmesiyle sonlandı.
Hiçbir sebep şiddete gerekçe edilemez.
Savunmasını Evrak Kayıttan Geçirmeye çalışmış
Doktor E.K.’nın savunmasını evrak kayıttan geçirmeye çalışması, daha önce geçirmiş olduğu soruşturmalarda nasıl bir yol izlendiği ve usul esaslara ne derece uygun hareket edildiği konusunda şüphe uyandırdı. Öte yandan sosyal medyada olayın direkt bir oda basma/şiddete ahvalinde manipülasyon çalışması yapılması görüşmenin başından itibaren izinsiz bir şekilde alınan ses kaydının neler planlanarak kullanıldığını gün yüzüne çıkarttı.

Adli Mercilere İntikal Etti

Vuku bulan olay sonrasında taraflar birbirinden şikayetçi oldu. Olayın adli mercilere intikal ettiği ve il sağlık müdürlüğü tarafından soruşturmanın titizlikle sürdürüldüğü bilgisine ulaşıldı.
 

SAĞLIK AĞI

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER
solhangazetesi.com