SON EKLENENLER

Gönüllülerden İdlib’e Ramazan Yardımı

Gönüllü 5 hayırseverin başlatmış olduğu bireysel yardım kampanyası ile Suriye’nin İdlib kırsalında bulunan bölgelere kumanya dağıtımının yanı sıra zimem defterleri satın alınırken, yetim ailelere ve çocuklara nakdi yardım ulaştırıldı.
29 Nisan 2022 16:55

Solhanlı yardım gönüllüsü Ferhat Bayar ve gönüllü arkadaşlarının başlatmış olduğu kampanya ile Suriye’deki mazlumlara yardım ulaştırıldı. Gönüllüler, ailelerin yanında çocukları da unutmayarak verdikleri hediyeler ile mutlu ettiler. 
Bingöl ve Elazığ’dan beş gönüllünün bireysel olarak başlatmış oldukları kampanya sonucunda yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını belirten Solhanlı yardım gönüllüsü Ferhat Bayar, şu ifadeleri kullandı: “Ramazan Yardımı çalışması sonucunda, 25-26 Nisan 2022 tarihlerinde Suriye'nin İdlib kırsalında bulunan Ariha, Cebel Zaviye, Harbunuş, Neyrab bölgelerindeki çadır kamp ve köy yerleşkelerinde bulunan mazlum kardeşlerimiz için hazırlanan 1158 paket kumanyanın dağıtımı yapıldı. Kumanya dağıtımının yanı sıra alışveriş yapılan bakkalarda Zimem Defterleri satın alınarak yetim ve mağdur ailelerin borçları kapatıldı. Dağıtım çalışmasıyla birlikte yetim ailelere ve çocuklara 20 Bin TL'nin üzerinde nakit yardım ulaştırıldı. Bireysel olarak başlattığımız ‘Ramazan Yardımı’ çalışması kapsamında Solhan, Bingöl ve Elazığ başta olmak üzere, Türkiye'nin birçok şehrinden ve yurtdışından hayırsever dostlarımızın ve büyüklerimizin fitre, zekât, fidye ve sadaka destekleriyle bizlere ulaşılan tüm yardımlar, ihtiyaç sahibi ailelerimize gıda ve nakit olarak bizzat teslim edildi.”
Bayar, son olarak; “Yardım çalışması kapsamında destek veren tüm gönül dostlarımıza ve yardımları ulaştırmamızda lojistik desteği sunan İHH İnsani Yardım Vakfı'na şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.
 

BİNGÖL GÜNDEM

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER
solhangazetesi.com