SON EKLENENLER

Sağlık-Sen Bingöl Şubesi Başkanı Arslan Güven Tazeledi

Sağlık-Sen Bingöl Şubesi’nin 6. Olağan Genel Kurulu’nda, iki listeyle yapılan seçimde Şube Başkanı Bilal Arslan yeniden başkan seçildi.
02 Temmuz 2022 05:47

Genel kurul, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcıları İdris Baykan ve Şemsettin Karadoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Kurulda şube başkanlığı için mevcut Başkan Bilal Arslan ile Başkan adayı Mehmet Anşin yarıştı. Yapılan seçim sonucunda Bilal Arslan güven tazeledi.

Genel kurulun Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan yaptı.

Genel Başkan Yardımcısı Baykan: Bizim Gücümüz İnandığımız Değerler ve Güçlü Teşkilatımız

Kurulda delegelere seslenen Genel Başkan Yardımcısı İdris Baykan, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak gördüğünü dile getirdi. Pandeminin kahramanı sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının fedakarlıklarının ortada olduğunu belirten Baykan, çalışanların alın terinin karşılığı için mücadeleden yılmadıklarını söyledi.

Kurucu Genel Başkan Merhum Mehmet Akif İnan’ın yolunda ilerlediklerini kaydeden Baykan, “Bizim gücümüzün önemli bir kısmını inandığımız değerler, bir o kadarlık kısmını da güçlü teşkilatımız oluşturmaktadır. Türkiye’nin her yerinde örgütlü ve güçlü bir Sağlık-Sen, sesimizin daha gür çıkmasını sağlamıştır. Haklı olduğumuz davamızı savunurken, temsil ettiğimiz yüzbinler ve hitap ettiğimiz milyonların gücünü arkamıza alarak bunu yapıyoruz. Mücadelemiz devam edecek, kazanmaya ve kazandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Karadoğan: Çalışanların Adaletsizliğe Teslim Edilmesine Asla Rızamız Yok

Genel kurulun Divan Başkanlığını yapan Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan ise, yetkili sendika olarak sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için emek ve ekmek mücadelesini verdiklerini söyledi.

Her daim sağlık çalışanlarının haykıran sesi olduklarını belirten Karadoğan, “Yolumuz uzun, mücadelemiz zaruri! Fedakar sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının daha nice sorunu var. Sağlık çalışanlarının adaletsizliğe ve hakkaniyetsizliğe teslim edilmesine asla rızamız yok! Bu sorunların çözümü için topyekün mücadeleden asla geri durmayacağız” diye konuştu.

Bingöl Şube Başkanı Arslan: Hak Mücadelesini Kararlılıkla Sürdürüyoruz

Yeniden seçilen Bingöl Şube Başkanı Bilal Arslan, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının gür sesi olduklarını kaydederek, “Durmadan, yorulmadan üyelerimizin sesi olmaya ve hak mücadelesini karalılıkla sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının her zaman yanında olduklarını söyleyen Arslan, “Sürekli sahadayız. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızı dinliyor, yaşadıkları sorunları çözmek için çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik içeresinde geleceğe emin adımlarla yürüyoruz” diye konuştu.

Genel kurula delegelerin yanı sıra; Memur-Sen Bingöl İl Temsilcisi Yunus Kava, Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Elazığ Üniversite Şube Başkanı Ahmet Burak Aygüneş, Erzurum Şube Başkanı Abdullah Duman, Muş Şube Başkanı Fehmi Kuzey Vurar katıldı.

Sağlık-Sen Bingöl Şubesi’nin yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı Bilal Arslan, Şube Başkan Vekili Mehmet Zengin, Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatih Becerikli, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ramazan Bürlükara, Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Sekin, Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Korkutata, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Serap Tokay.

BİNGÖL GÜNDEM

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER
solhangazetesi.com