Solhan Spor Amel Dautefendic ile Anlaştı

Transfer çalışmalarını haziran ayında tamamlayan Bingöl ekibi, takviye olarak Bosna Hersek asıllı orta oyuncu Amel Dautefendic’i renklerine bağladı.
06 Eylül 2021 13:13

Türkiye Voleybol Federasyonu AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından Solhan Spor Kulübü, takıma yeni bir oyuncu ekledi.

Yeni sezon için önemli transferler yaptıklarını belirten Solhan Spor Kulübü Başkanı Ziya Sözen, son olarak yine çok önemli bir oyuncu olan Amel Dautefendic’i kadroya kattıklarını söyledi.

Ligin başlamasına kısa süre kala yeni bir transferi açıklayan Sözen, “Son olarak Bosna Hersek asıllı orta oyuncu Amel Dautefendic ile anlaştık. Sezon başında belirlediğimiz hedefte ligi tamamlamamız için transfer sezonunun açıldığı ilk günden bu yana takımımızı taşıyacak sporcular seçerek transferlerimizi gerçekleştirdik. Yine bu tarzda olduğuna inandığımız bir sporcu ile anlaştık. Kendisi henüz genç bir oyuncu aynı zamanda Türkiye vatandaşı olduğu için ülkemizde yerli statüsünde oynuyor. Bosna Hersek, Katar ve Türkiye’de çeşitli takımlarda oynarken, geçtiğimiz sezon Spor Toto’da edindiği Efeler Ligi deneyimiyle bizim takımımıza da katkı sağlayacaktır. Genç oyuncumuza hoş geldin diyor, Kulübümüz ve Sporcumuz için hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Solhan Spor Kulübünden yapılan paylaşımda ise şu ifadeler yer aldı.
“Amel Dautefendic Solhan Spor’umuzda
Voleybola 2012’de ülkesinin Ok Napredak Odzak takımında başlayan ve 2015 yılına kadar burada devam eden Bosna Hersek asıllı 2.06 boyundaki orta oyuncumuz Amel Dautefendic, 2015-17 yılları arasında Katar’da geçirdikten sonra ülkemize gelerek 2018-19 sezonunda BAL Spor’da oynadı.
Ülkemizin vatandaşlığına geçen 1999 doğumlu yeni oyuncumuz Amel Dautefendic, 2019-20 Milas Belediyespor’da, 2020-21 sezonunda ise Spor Toto’da oynadı.
Genç orta oyuncu Amel Dautefendic, 2021-22 sezonunda Solhanspor’umuz da mücadele edecek.” 
 

BİNGÖL GÜNDEM

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
solhangazetesi.com