Solhan'da Ailelere Mahremiyet Eğitimi Verildi

Solhan Şehit Seyithan Özdemir Sosyal Hizmet Merkezi tarafından ailelere mahremiyet eğitimi verildi.
05 Ekim 2021 15:16

Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Solhan İlçesinde bulunan Şehit Seyithan Özdemir Sosyal Hizmet Merkezi tarafından çocuklarda mahremiyet bilinci eğitimi verildi. 

Solhan Belediye Kültür Merkezinde Psikolojik danışman Selma Düzgün tarafından düzenlenen eğitim seminerinde ebeveynlere ilçede yaşayan ailelere mahremiyet bilinci eğitiminde çocuğun bulunduğu gelişim dönemi özelliklerine göre çocuğa mahremiyeti anlatma, mahremiyetini korumasını sağlama yönünde bilgiler aktarıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan kuruluş müdürü Seyfettin Özdemir, “Bakanlığımızın hizmet modüllerinden olan engelli yaşlı hizmetleri, çocuk hizmetleri, şehit yakınları ve gazilere hizmet birimi, kadın hizmetlerinin yanı sıra eğitim ve danışmanlık hizmetlerini de sunmaktayız bu kapsamda eğitim ve danışmanlık birimimiz tarafından geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız 0-1 yaşından 13-18 yaşlarına kadar mahremiyet bilinci içerisinde yetişmeleri bizim için önem arz etmektedir. Bu tür eğitimlerimiz her ay rutin olarak devam edecektir.” İfadelerini kullandı.

BİNGÖL GÜNDEM

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
solhangazetesi.com