Solhan'da Bayanlara Uyuşturucuyla Mücadele Anlatıldı

Bingöl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Solhanlı bayanlara “En İyi Narkotik Polisi Anne” konulu seminer düzenledi. 
04 Nisan 2021 20:52

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personellerinden Narkorehber Eyyup Esergun tarafından  Belediye Kültür Merkezinde ilçemiz bayanları için düzenlenen “En İyi Narkotik Polisi Anne” konulu seminer Covid-19 kuralları kapsamında alınan tedbirler sonrasında gerçekleşti.

Narkorehber Eyyup Esergun verdiği seminerde, "Kıymetli anneler, her s¸ey sizin elinizde. Çocuklarımızı korumak, onları bu zehirden uzak tutmak için bu mücadeleyi birlikte vermeliyiz. Sakın benim evladım kullanmaz, öyle bir şey yapmaz demeyin ve tedbirinizi almayı unutmayın. Bizler dıs¸arıda onlara bu zehrin ulas¸masını engellemeye çalıs¸ırken sizlerin de içeride çocuklarınızın davranıs¸larını izlemenizi, bizimle iletis¸im halinde olmanızı ve bu mücadelede bize kılavuzluk etmenizi istiyoruz. Sizlerin feraseti ve evlatlarınıza olan sonsuz sevginizle bu mücadeleyi bas¸aracagˆız.” ifadelerini kullanarak bilgilendirme de bulundu.

Yapılan Açıklamada: ‘Bingöl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak ülkemizin geleceği gençlerimizi hedef alan uyuşturucu madde satıcıları ve kullanıcılarına yönelik yürütülen çalışmalarda ailelerin desteğini almak amacıyla, Solhan ilçemizin bayanlarının katılımı ile “En İyi Narkotik Polisi Anne” konulu seminer düzenlendi. Madde kullanımı ile mücadelede annenin önemi, madde kullanımı ile mücadelede ailelerin neler yapabilecekleri, madde kullanan kişilerin belirtileri konusunda eğitim verilmiştir. Uyuşturucu madde satıcıları ve madde kullanan şahıslara karşı kararlılıkla yürütülen çalışmalar Bingöl Halkının destek ve katılımı ile sürdürülmektedir. Bingöl Emniyet Müdürlüğü olarak yapılan her çalışma ülkemizin geleceği gençlerimizi her türlü madde bağımlılığına karşı koruma bilinciyle sürdürülmektedir.’ denildi.
 

solhangazetesi.com
Bu haberin tüm hakları solhangazetesi.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
solhangazetesi.com