SON EKLENENLER

Solhan’da Üniversiteli Öğrenciler Psikomotor Gelişim Parkuru Kurdu

Bingöl’ün Solhan İlçesinde gönüllü üniversite öğrencileri hazırladıkları proje kapsamında İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü bahçesine Psikomotor Gelişim Yarış Parkuru hazırlayarak açılışını gerçekleştirdi. 
07 Aralık 2022 12:51

İlçe Gençlik Merkezi ve Spor Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşen programa İlçe Gençlik Merkezi ve Spor Müdürü Zülfü Çalışkan, Projeden Sorumlu Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Vildan Burulday ve öğrenciler katıldı.
Psikomotor gelişim çocuğun doğduğu andan itibaren başlayan ve yaşam boyu devam eden önemli bir süreç olduğunu söyleyen Burulday, “Özellikle okul öncesi dönemde büyük ölçüde tamamlanan motor beceriler bireyin bilişsel, bedensel gelişiminde önemli rol oynamakla beraber bağımsız hareket edebilmesini ve özgüven geliştirmesini sağlamaktadır. Bu düşünceden  yola çıkarak Solhan ilçesindeki çocuklar için  özellikle büyük kas becerilerini geliştirebilecekleri bir parkur hazırlamayı düşündük.” dedi.
Burulday, “Bu çalışmayla beraber çocukların tüm gelişim alanlarını desteklemek amacıyla alternatif bir alan oluşturmaya çalıştık ve öğrencilerimizin yoğun gayretleriyle bu güzel eseri oluşturduk. Bu düşüncemizi uygulamaya geçtiğimiz andan itibaren bizleri destekleyen yöneticilerimize ve tüm öğrencilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” Şeklinde konuştu.
 

solhangazetesi.com
Bu haberin tüm hakları solhangazetesi.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER
solhangazetesi.com