SON EKLENENLER

Solhanlı Öğrenci Türkiye Şampiyonasında Bingöl’ü Temsil Edecek

Solhan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ilk defa katıldıkları okçuluk yarışmalarında il birincisi ve il üçüncüsü olarak derece yaptı.
09 Nisan 2022 21:53

Okul sporları kapsamında okçuluk alanında Bingöl’de düzenlenen il birinciliği yarışmalarına ilk defa katılan Solhan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri genç kızlar klasik yay kategorisinde Ülkü Yılmaz il birincisi, Semanur Birgin ise il üçüncüsü oldu. İl birincisi olan Ülkü Yılmaz 15-18 Nisan 2022 tarihinde Mersinde düzenlenecek olan Türkiye şampiyonluğunda Bingöl’ü temsil edecek.

Öğrencilerinin başarısından duyduğu memnuniyeti dile getiren okul müdürü Mahfuz Döner yaptığı açıklamada,  “Solhan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurulduğu 2016 yılından itibaren bir sağlık lisesinden daha fazlası sloganıyla, eğitimde farklı yaklaşımlarıyla öğrencileri için sportif, sanatsal, müzikal ortamlar oluşturarak yetiştirmeye çalışmaktadır. Okulumuz 2021-2022 okul sporları faaliyeti kapsamında Bingöl’de düzenlen ve okulumuzun ilk kez katıldığı okçuluk alanında, klasik yay kategorisinde genç kızlar yarışmasında okul öğrencilerimizden Ülkü Yılmaz birinci, Semanur Birgin üçüncü olmuşlardır. Okulumuz öğrencisi Ülkü Yılmaz 15-18 Nisan tarihlerinde Mersin'de düzenlenecek Türkiye yarışmalarında Bingöl’ü klasik yay kategorisinde temsil edecek. Öğrencilerimizi başarılarından ötürü tebrik ediyor, Mersin’de düzenlenecek müsabakalarda ilimizi temsil edecek olan öğrencimiz Ülkü Yılmaz’a başarılar diliyorum. Ayrıca Beden eğitimi öğretmenimiz İbrahim Bengiz’e teşekkür ediyorum.” dedi.
 

BİNGÖL GÜNDEM

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER
solhangazetesi.com