SON EKLENENLER

Solhanlı Sporcular Bir Başarıya Daha İmza Attı

Solhanlı Ayak tenisi sporcularının başarıları devam ediyor. Amasya Üniversitesi adına Ünilig Ayak Tenisi Türkiye Şampiyonasına katılan Solhanlı sporcular iki kategoride derece elde ettiler.
17 Nisan 2022 21:51

Son yılların en popüler spor dallarından olan ayak tenisi branşında okudukları üniversite adına Ünilig Ayak Tenisi Türkiye Şampiyonasına katılan Solhan Ayak Tenisi sporcularından Serdar Demir ve Furkan Yayan, Amasya Üniversitesi ile Triple Mix kategorisinde Türkiye birincisi Triple Men kategorisinde ise Türkiye ikincisi oldular. 
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen ve beş gün süren Ünilig Ayak Tenisi Türkiye Şampiyonası müsabakaları sona erdi. Manisa'nın Kula ilçesinde düzenlenen şampiyonada ülke genelindeki 17 üniversiteden toplam 39 takım ve 214 öğrenci ter döktü. Kula Spor Kompleksi'nde düzenlenen şampiyonada toplam oynanan 18 maçta Triple Mix kategorisinde finalde Aksaray üniversitesini 2-0 ve Triple Men kategorisinde ise Gedik Üniversitesine 2-0 yenilen Amasya Üniversitesi takımı bir şampiyonluk bir de ikincilik elde etti
Müsabakalar sonrasında derece elde eden takımların madalya ve kupalar ilçe protokolü ile Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu Başkanı Mustafa Sunkur tarafından verildi.
Şampiyona sonrasında açıklamalarda bulunan Solhanlı sporculardan Serdar Demir, şu ifadelere yer verdi: "Turnuva bizim için güzel geçti. Yeni dostluklar, arkadaşlıklar edindik. Fair play açısından bazen insanlık hali hakem hataları olsa dahi biz bunları fair play ruhunu düşünerek net olan sayılarda topu fileye takarak alkış aldığımız anlarda oldu. Gruplarda iyi mücadele ettik. Sakatlığıma rağmen oynadım ve takımı Furkan kardeşim sayesinde Finale taşıdık. İki kategoride final oynadık birini kazandık diğerinde Gedik Üniversitesinden Milli Takım arkadaşlarımız Rıfat ve Barış ile karşılaştık onlar galip geldi. Bu mücadeleden kaybeden değil de kazanan olduğumuzu düşünüyoruz Türkiye’de Ayak Tenisi Branşında düzenlenen, tüm turnuvalarda dereceye girmek bizim işimize olan sevgimizin ve saygımızın gerçekten bir örneğidir. Bu sporu severek yapıyoruz ve gençlerimize geleceğimize de başarılarımızla örnek olduğumuzu düşünüyoruz."
 

BİNGÖL GÜNDEM

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER
solhangazetesi.com