SON EKLENENLER

Türkiye Finallerinde Solhanlı Gençler İlk 10’da Yer Aldı

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen "Okullar arası Yıldızlar Kros Türkiye Finalleri"nde Solhanlı Öğrenciler ilk 10’da yer aldı.
07 Mart 2022 13:26

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Adana’da düzenlenen 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Kros Türkiye Birinciliği yarışmalarında 118 sporcu öğrencinin katıldığı 3 km Yıldız erkeklerde Solhan Atatürk Ortaokulu öğrencisi İbrahim Açan 09:28 ile dördüncü, Solhan Yeşilova İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Musa Ayaz Çakar 09:40 ile yedinci, takım olarak müsabakalara katılım sağlayan Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç MTAL öğrencileri Abdulmecit Açan, Sedat Açan, Nurullah Bolgan, Muhammed Çakar, Tuncay Bakır, B.Ahmet Kaçar Türkiye 7.cisi oldular.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yanılmaz, İbrahim Açan’ı Makamında Ağırlayarak Ödüllendirdi


          Solhan Atatürk Ortaokulu öğrencisi İbrahim AÇAN, kategorisinde Türkiye Dördüncüsü oldu. Öğrenciyi başarılarından dolayı tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz "Solhan ilçemizin sportif alandaki başarılarına bir yenisinin daha eklenmiş olması gurur verici. Okullarımızın akademik başarılarının yanı sıra sportif alanındaki başarılarının da dikkate alınması ve desteklenmesi oldukça önemli. Öğrencimizin bu başarıyı elde etmesinde öğretmenlerimizin ve okul yönetiminin çabaları oldukça değerli. Bu başarıları elde etmek elbette sevindirici ancak önemli olan bunun bizlere kattığı faydalar ve güzelliklerdir. Bu vesileyle öğrencimizi, öğretmenlerimizi ve okul yönetimini tebrik ediyorum." dedi.  

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yanılmaz, Atatürk Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Zahide Arık'la birlikte Makamında ağırladığı 8. Sınıf Öğrencisi İbrahim Açan'a tebriklerini sunduktan sonra, başarısından dolayı kendisine Tablet Bilgisayar hediye etti.

BİNGÖL GÜNDEM

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER
solhangazetesi.com