SON EKLENENLER

Vakalar Arttı, İl Sağlık Müdürlüğünden Aşı Uyarısı Geldi

Bingöl’de Haziran ayı ile Temmuz ayı arasında 20 katlık bir artış olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, baş ağrısı, boğaz ağrısı, öksürük, kırgınlık, halsizlik gibi şikayetleri olanların kendilerini izole etmesi gerektiğini söyledi.
22 Temmuz 2022 10:57

Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de vakalar 20 katlık artış gösterdi, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu hatırlatma dozu uyarısında bulunarak; “50 yaş üstü ve kronik hastalığı olan bireylerin son aşıyı yaptıkları tarihten itibaren 6 ay geçmişse hatırlatma dozunu yapmalarını önemle vurguluyoruz.” dedi.
Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de korona virüs vakaları Haziran ayının ilk haftasından itibaren ciddi bir artış gösterdi.

Hatırlatma dozu uyarısında da bulunan Gündoğdu, şu ifadelere yer verdi: “Sağlık Bakanlığı’nın açıklamış olduğu verilere baktığımız zaman Haziran ayının ilk haftasıyla Temmuz ayının ilk haftasında vaka sayısında yaklaşık 20 katlık bir artış olduğunu görmekteyiz. İlimizde de yaklaşık olarak bu kadar bir artış olduğu söylenebilir. Özellikle yaz döneminde vatandaşlarımızın şehir dışından ve yurt dışından gelmesiyle beraber yoğun bir hareketlilik ve buna bağlı olarak da virüsün bulaşmasının kolaylaştığı ve vatandaşlarımızın bu noktada eskiye nazaran tedbirlere uymamasından dolayı virüsün daha hızlı yayıldığını görmekteyiz. Vatandaşlarımıza uyarımız baş ağrısı, boğaz ağrısı, öksürük, kırgınlık, halsizlik gibi şikayetleri olanların korona virüsü kapma ihtimalinden dolayı kendilerini izole etmeleri şart. Yine 50 yaş üstü ve kronik hastalığı olan bireylerin son aşıyı yaptıkları tarihten itibaren 6 ay geçmişse hatırlatma dozunu yapmalarını önemle vurguluyoruz.”

BİNGÖL GÜNDEM

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER
solhangazetesi.com