SON EKLENENLER

Yüzenada Sanal Bingöl’de Satılığa Çıktı

NFT'lerin ardından Metaverse çılgınlığı başladı. Sosyal Medya Uzmanı Muhammed Oya, sosyal medyada yaptığı paylaşım ile Bingöl’de bir ilki gerçekleştirerek Yüzenada’yı sanal evrende satılığa çıkardı.
08 Aralık 2021 21:51

NFT'lerin ardından Metaverse çılgınlığı başladı. Metaverse ya da diğer adıyla sanal evren uzun yıllardır teknoloji şirketlerinin gelecek gördüğü bir alan. Mark Zuckerberg, Facebook şirket adını Meta olarak değiştirdi ve şirketin geleceğinin sanal evren olduğunu açıklamıştı. Bunların ardından, Kanada merkezli bir yatırım şirketi sanal evrenden 2.5 milyon dolara arsa aldı. 

Dünyada bu gelişmeler devam ederken İlimiz yatırımcıları da geride kalmadı. Sosyal Medya Uzmanı Muhammed Oya, sosyal medyada yaptığı paylaşım ile Bingöl’de bir ilki gerçekleştirdi. İlimizin gözdesi olan Yüzenada’yı sanal evrende satın aldığını duyurdu.
Yaptığı paylaşımda; 
“Satılık Yüzenada
Sadece 150BNB (an itibariyle yaklaşık 1.200.000?)
Şakası bir tarafa nedir bu Metaverse?
Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Metaverse ya da sanal evren, insanların hiçbir fiziksel çaba harcamaksızın artırılmış sanal gerçeklik cihazları sayesinde tamamen zihinsel olarak kendilerini hissettikleri algısal evrene denir. 
Peki Next Earth Nedir?
İnsanların çevrelerini daha fazla fark etmelerini sağlayan fiziksel dünyaya dayalı sanal bir dünya yaratmaktır. Evet yanlış duymadınız sanal bir dünya.. 
Bu proje sayesinde gerçek evrende olan tüm arsa, bina, tarihi binalar, doğa harikalarını vs. aklınıza gelebilecek her şeyi satın alabilir ve satabilirsiniz.
Tüm dünyada hızla yayılan bu akıl almaz proje ülkemizde ve tabi ki Bitcoin deyince akla ilk gelen il olan Bingöllümüzde de kendini göstermeye başladı.
Satışlar sadece kripto paralar üzerinden yapılıyor. Next Earth çözümü yaygınlaştırmaya odaklanarak ve mümkün olduğunca çok sayıda fiziksel dünya işletmesi için küresel bir sanal satış, pazarlama ve hizmet platformu oluşturmayı amaçlamaktadır. İyi eğlenceler.” İfadelerini kullandı.
 

solhangazetesi.com
Bu haberin tüm hakları solhangazetesi.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER
solhangazetesi.com