Bingöl Valiliğinden yapılan açıklmada şu ifadelere yer verildi.
"Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca, bölücü terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar çerçevesinde Adaklı kırsalında icra edilen operasyonda; - (21) adet 12 kg dolu mutfak tüpü, - (1) adet patlamamış 155 mm top mermisi, - (200) metre uzunluğunda kablo ele geçirilmiştir. Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca, bölge halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlar, yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir."