Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.
"Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca, 29 Kasım 2022 günü Solhan İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasındaki şehit aileleri ziyaret edildi. Ziyaret esnasında ailelere ‘’Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve refahı için canlarını veren şehitlerimizin hakkı ödenemez. Şehitlerimizden geriye kalan aileler şehitlerimizin birer emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Bizler her zaman şehitlerimizin ailelerinin yanındayız ve bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz.’’ sözleri ifade edildi ve şehit ailelerinin devletin mukaddes emanetleri olduğu belirtildi. Jandarma ekipleri tarafından yapılan ziyaretten memnuniyetini dile getiren aileler ise, hatırlanmaktan çok mutlu olduklarını ifade ederek, teşekkür ettiler. Bingöl İl Jandarma Komutanlığı olarak, vatan, millet ve bayrak sevgisi ile destanlar yazarak şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimiz ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet minnet ve saygıyla anar; şehitlerimizin bizlere kutsal emaneti olan değerli ailelerine ve kahremen gazilerimize şükranlarımızı sunarız."